Tryskací stroje, tryskací zařízení
tryskací boxy, tryskací soupravy,
další zařízení pro tryskání dílů

OTECO CZ, spol. s r.o.
Slavkovská 853, 685 01 Bučovice, CZ
tel: +420 517 383 506
fax: +420 517 383 519
e-mail: oteco@oteco.cz

Ekologické filtry s ventilátorem

Filtry OT JP jsou určeny pro čištění vzduchu od suchých mechanických nečistot. Způsob provedení čištění filtračních patron (JET) umožňuje nepřetržitý provoz, bez nutnosti vypínání chodu ventilátoru v průběhu čištění. Patronové provedení filtru má vůči ostatním provedením (rukávcové, taškové ...) výhodu v tom, že je vůči těmto filtrům relativně menší a tím zabírá při stejných technických parametrech mnohem menší prostor. V případě speciálního požadavku zákazníka filtry OT JP je možno osadit filtračními patronami s antistatickou filtrační látkou (např. při filtrování vzduchu při metalizaci).

Ventilátor je umístěn na "čisté" straně vrchní části filtru, v blízkosti filtru na zemi, nebo na podestě. Směr vyústění výstupního otvoru se přizpůsobuje podle požadavků na optimální umístění. Na filtr se ventilátor napojuje obvykle pomocí potrubí z ocelového plechu. Průřez potrubí se volí tak, aby rychlost vzduchu byla v hranicích 10 až 20 m/s.

Filtr OT 240 JP Filtr OT 60 JP Pilotní filtr, prašnost pod 1 mg/m³

Tělo filtru je vyrobeno z ocelových profilů a plechů. Spodní část filtru je tvaru trychtýře a slouží pro sběr prachových nečistot. Prachový odpad je automaticky vypouštěn přes mechanické uzávěry s protizávažím do pytlů z průhledné plastické látky, ve kterých se i likviduje. Ve střední části filtru jsou umístěny filtrační patrony. Jsou uchyceny pomocí bajonetových uzávěrů z "čisté" strany a jejich montáž, nebo výměna nevyžaduje dodatečnou výšku (výhoda při nasazení v nízkých halách). Střední část filtru dále obsahuje oddělovací komoru, která jednak chrání filtrační patrony vůči eventuelním vzduchovým rázům a dochází zde i k odloučení hrubších prachových částí. Ve vrchní části filtru jsou osazeny elektromagnetické ventily a vzduchové potrubí s tryskami pro ofuk. Pro dokonalé očištění filtračních patron stačí tlak vzduchu cca. 5 - 5,5 barů.

Řízení filtru je naprosto automatické a nevyžaduje zásah obsluhy.

Popis funkce

Jedná se o patronový, plnoautomatický JET filtr. Čištění je založeno na protiproudovém principu, tzn. z "čisté" strany se přivede do filtračních patron krátký impuls tlakového vzduchu, který odstraní zachycený prach z filtračního povrchu. Tento prach spadá do sběrného trychtýře a přes klapkový vypouštěcí mechanismus je vypouštěn bez nutnosti zastavení ventilátoru do prachové nádrže. Časový interval mezi dvěma odprašovacími cykly a tlak vzduchu na ofuk filtrační plochy se dá plynule regulovat. Takto je možné zvolit optimální režim pro čištění filtrační plochy, čímž se docílí dlouhé životnosti filtračního materiálu, což značně snižuje provozní náklady.

Filtry OTECO se vyrábí s velikostí filtrační plochy od 10 do standardně 600 m^(2).

© OTECO CZ, spol. s r.o. | ALMARA